Jazz Near You

Vilnius Home » Calendar » Event

The Ambrose Akinmusire Quartet at Vilnius Mama Jazz Festival at Russian Drama Theatre Of Lithuania

Where

Russian Drama Theatre Of Lithuania
Vilnius Mama Jazz Festival

J. Basanavičiaus g.13, LT 03108
Vilnius
+ 370 5 2620552

When

Sun, November 20, 2016
20:00

Add to Calendar 2016-11-20 20:00 2016-11-20 The Ambrose Akinmusire Quartet at Vilnius Mama Jazz Festival at Russian Drama Theatre Of Lithuania Trimitininkui iš JAV Ambrose'ui Akinmusire'ui – dar tik 34-eji, tačiau jo biografijoje jau puikuojasi daug įspūdingų pasiekimų. Ne vieną prestižinį konkursą laimėjęs muzikantas, kurio albumus pristato legendinė džiazo leidykla Blue Note, yra viena ryškiausių jaunųjų Šiaurės Amerikos džiazo žvaigždžių. Muzikinė branda, drąsios idėjos, virtuoziškumas tiek grojant, tiek kuriant muziką – visa tai yra ryškūs šio muzikanto koziriai, o jų jis turi kur kas daugiau.

„Tai nuostabus jaunas trimitininkas, grojantis su unikalia ugnele“, - taip šį Vilnius Mama Jazz svečią apibūdino leidinys The New Yorker. Išgirdę šį koncertą manysite, kad šis komplimentas – labai kuklus.

Šio muzikanto karjeroje – daug malonių sąsajų su Vilnius Mama Jazz. Pavyzdžiui, duris į profesionalią karjerą atverti jam padėjo saksofonininkas Steve'as Colemanas, tuomet dar visai jauną Ambrose'ą pastebėjęs Berklio muzikos mokyklos ansamblyje. Pakviestas šio muzikanto, Ambrose'as prisijungė prie jo grupės Five Elements, kartu gastroliavo po Europą ir įgijo neįkainojamos patirties. Užpernai Steve'as koncertavo ir Vilnius Mama Jazz – tiesa, be Ambrose'o, kuris jau buvo pradėjęs įspūdingą solinę karjerą.

Kai Kalifornijoje Ambrose'as mokėsi Theloniouso Monko džiazo institute, jo dėstytojai buvo džiazo garsenybės, irgi koncertavusios Vilnius Mama Jazz, - Wayne'as Shorteris ir Terence'as Blanchardas.

2007-aisiais trimitininkas laimėjo tarptautinį Theloniouso Monko konkursą, kurio komisijoje jį vertino Quincy Jonesas, Roy Hargrove'as, Herbas Alpertas ir kiti džiazo pasaulio sunkiasvoriai. Tais pačiais metais jis pelnė dar vieną prestižinį titulą – triumfavo tarptautiniame Carmine'o Caruso džiazo trimitininkų konkurse. Būdamas 25-erių, muzikantas išleido pirmąjį albumą Prelude... to Cora, o tada persikraustė į Niujorką ir pradėjo groti su daugybe talentingų kolegų – Vijay Iyeriu, Esperanza Spalding, Jasonu Moranu, Davidu Binney, Roy Hargrove'u ir kitais.

Koncertuojantį jį pastebėjo Bruce'as Lundvallas – dabar jau miręs leidyklos Blue Note prezidentas, pasiūlęs jaunajam talentui sutartį. Po Blue Note sparnu 2011-aisiais pasirodžiusį albumą When The Heart Emerges Glistening dienraščio The New York Times kritikas Nate'as Chinenas paskelbė geriausiu metų albumu.

Daugybė koncertų, pasirodymų festivaliuose, naujų pažinčių ir atidus visuomenės reiškinių stebėjimas – visa tai suteikė įkvėpimo kitam Ambrose'o albumui Imagined Savior Is Far Easier To Paint, pasirodžiusiam 2014-aisiais.

Džiazo gurmanai pastebi, kad jame muzikantas save dar tvirčiau atskleidė kaip kompozitorių – sukūrė beveik visus albumo kūrinius, kuriuos įkvėpė įvairios temos, nuo dainininkės Joni Mitchell iki policijos brutalumo.

Viena kompozicija parašyta apie Ambrose'o pažįstamą benamį, kuris sugebėjo surinkti porą šimtų dolerių ir atiduoti juos bažnyčiai, kurios labdaros valgyklėlėje pietauja kiekvieną savaitgalį. Albumą baigia įspūdingas šešiolikos minučių kūrinys, gyvai įrašytas Niujorko klube Jazz Standard. Įrašyti šią plokštelę padėjo ir žinomi dainininkai – amerikietė Becca Stevens, vokietis Theo Bleckmannas ir alternatyvios muzikos gerbėjams žinoma kanadietė Cold Specks.

„Ankstesnis albumas buvo apie mano asmeninę patirtį, o šis – lyg dokumentinis filmas apie pasaulį“, - pripažino muzikantas.

2014-aisiais garsiajame Olandijos festivalyje North Sea specialiu prizu apdovanoto trimitininko grojimas po metų skambėjo viename įspūdingiausių pastarojo dešimtmečio albumų – reperio Kendricko Lamaro To Pimp A Butterfly, pelniusiame net keletą Grammy apdovanojimų.

Ambrose'o Akinmusire'o karjera klostosi puikiai, muzikantas toliau dėlioja ambicingus planus, o gerbėjams belaukiant jo ketvirtojo albumo, pagaliau pirmą sykį atvyksta į Lietuvą.

Beje, apie ją jis tikrai jau bus šį tą girdėjęs – jo kvarteto muzikantai Harishas Raghavanas ir Justinas Brownas 2010-aisiais jau grojo Vilnius Mama Jazz scenoje kartu su pianistu Geraldu Claytonu.

Ką jam bebūtų pasakoję šie bičiuliai, reikia tikėtis, kad publikos dėmesys, kurį šis talentingas muzikantas patirs Vilniuje, pranoks visus lūkesčius. Ši muzika tikrai to verta.
Russian Drama Theatre Of Lithuania, J. Basanavičiaus g.13, LT 03108 false MM/DD/YYYY

Tickets

€9,5

Musicians

Ambrose Akinmusire
Sam Harris
Sam Harris
piano
Harish Raghavan
Justin Brown
Justin Brown
drums

About

Trimitininkui iš JAV Ambrose'ui Akinmusire'ui – dar tik 34-eji, tačiau jo biografijoje jau puikuojasi daug įspūdingų pasiekimų. Ne vieną prestižinį konkursą laimėjęs muzikantas, kurio albumus pristato legendinė džiazo leidykla Blue Note, yra viena ryškiausių jaunųjų Šiaurės Amerikos džiazo žvaigždžių. Muzikinė branda, drąsios idėjos, virtuoziškumas tiek grojant, tiek kuriant muziką – visa tai yra ryškūs šio muzikanto koziriai, o jų jis turi kur kas daugiau.

„Tai nuostabus jaunas trimitininkas, grojantis su unikalia ugnele“, - taip šį Vilnius Mama Jazz svečią apibūdino leidinys The New Yorker. Išgirdę šį koncertą manysite, kad šis komplimentas – labai kuklus....

read more

Maxim Micheliov uploaded this event on November 14, 2016