Jazz Near You

Vilnius Home » Calendar » Event

Chassol at Vilnius Mama Jazz Festival at National Drama Theatre

Where

National Drama Theatre
Vilnius Mama Jazz Festival

Gedimino Prospektas 4
Vilnius
8~5 2626471

When

Sun, November 20, 2016
19:00

Add to Calendar 2016-11-20 19:00 2016-11-20 Chassol at Vilnius Mama Jazz Festival at National Drama Theatre Įsivaizduokite, kad galite apsidairyti ir sugroti viską, ką matote ir girdite aplink – turgaus prekeivių šūksnius, paukščių čiulbėjimą, vandenyno ošimą, vaikų klegėjimą ir taip toliau. Ne tik sugroti, bet ir paversti intriguojančiais kūriniais, keliančiais pagarbią nuostabą ir didžiausiems muzikos pasaulio autoritetams.

Tai (ir toli gražu ne tik tai) sugeba šių metų Vilnius Mama Jazz svečias – stulbinamų gabumų Prancūzijos pianistas, kompozitorius, aranžuotojas Christophe'as Chassolis, scenoje prisistatantis tik pavarde.

Net jei manote, kad nieko apie jį negirdėjote, gali būti, kad tai – netiesa. Ketverių metų groti pradėjęs, vėliau prestižiniame Bostono Berklio muzikos koledže studijavęs muzikantas yra sukūręs muziką daugybei filmų ir TV laidų.

Dar prieš 12 metų jis, kaip koncertų muzikinės dalies vadovas, pasaulį apkeliavo su viena įdomiausių Prancūzijos popmuzikos grupių Phoenix. 2008-aisiais tai pakartojo su kitu šios šalies scenos ekscentriku – su niekuo nepalyginamu dainininku Sebastienu Tellier. Šis pasaulinis turas buvo skirtas Sebastieno albumui Sexuality, kurio viena dainų be galo keistu pasirodymu buvo pristatyta ir Eurovizijos dainų konkurse.

Garsių vardų Christophe'o kūrybiniame kelyje yra ir daugiau (apie tai – kiek vėliau), bet šiam įspūdingos fantazijos nuotykių ieškotojui šiandien jau nebūtinos jų rekomendacijos – pastaruosius keletą metų leidžiami fantastiški soliniai albumai kalba patys už save.

Sensacija ir muzikos fenomenu vadinamą prancūzą JAV interneto svetainė The Huffington Post paskelbė „didžiu artistu, kokių yra reta“.

Prancūzijos dienraštis Le Monde jį vadina eklektišku genijumi, lygindamas ir su garsiaisiais kompozitoriais Steve'u Reichu bei Ennio Morricone, ir su roko grupe The Cure.

Tokie įvertinimai tikrai nėra perdėti. Charizmatiškas ir talentingas prancūzas nuolat stebina sunkiai apibūdinamais garsų ir vaizdų projektais.

Vienu savo tikslų jis vadina „tikrovės harmonizavimą“ - atrodo, kad šis muzikantas kaip kempinė sugeria aplinkos garsus ir akimirksniu paverčia juos natomis bei neįprastais, kintančiais ritmais bei akordų sekomis. Muzika, laužančia visas taisykles, tokia, kuriai labai svarbus „čia ir dabar“ principas.

Tai, ką kuria, „ultramuzika“ vadinantis prancūzas žavi harmoningu ir jausmingu džiazo, pop, klasikos, soulo ir kitų žanrų susidūrimu, kurį dažnai lygi ir specialūs filmai, padedantys geriau pajusti ir suprasti jo viziją.

Vienas ryškiausių jo darbų – albumų New Orleans (2011 m.), Indiamore (2013 m.) ir Big Sun (2014 m.) trilogija. Kiekvienam iš šių diskų Christophe'as įrašė skirtinguose pasaulio kampeliuose – Naujajame Orleane, Indijoje ir Martinikoje, iš kurios yra kilęs.

Klišes žudanti muzika kartu su ją iliustruojančiais vaizdais – į hipnozę įvedantis menas, kuris padarė įspūdį ir kūrėjams, kuriuos labai sunku nustebinti.

Vienas ryškiausių ir originaliausių jaunosios kartos hiphopo ir r'n'b kūrėjų, dviejų Grammy statulėlių laimėtojas Frankas Oceanas pernai pasikvietė Christophe'ą į studiją Londone – padėti kurti naujo albumo.

„Parodyk man, kaip tu tai darai“, - sužavėtas prancūzo „aplinkos harmonizavimo“ idėjos, paprašė Frankas.

„Niekada gyvenime nesu kūręs muzikos su tokiu dideliu biudžetu. Kartais pinigai yra gerai, jie padeda įgyventinti įdomiausias idėjas“, - po šios sesijos legendinėje Abbey Road studijoje juokėsi Christophe'as.

Britų radijo žvaigždė, klausytojus su nauja įdomiausia muzika supažindinantis Gillesas Petersonas, šio prancūzo kūrybą šlovina jau ne vienus metus, tačiau yra ir dar įspūdingesnių pagyrimų, kurių sulaukė Vilnius Mama Jazz svečias.

Išgirdęs prieš ketverius metus išleistą Christophe'o albumą X-Pianos, laišką jam parašė legendinis amerikiečių minimalizmo kompozitorius Terry Riley – prisipažinęs, kad buvo giliai sujaudintas šios muzikos.

Prie prancūzu susižavėjusiųjų choro prisijungė ir JAV avangardo pirmoji dama Laurie Anderson – pakvietusi jį į savo kuruojamus renginius.

Rekomendacijų sąrašas, dėl kokio seilę varvintų tūkstančiai planetos muzikantų, tačiau šis kūrėjas išlieka kuklus ir tvirtina, jog tiesiog daro tai, kas jam patinka.

„Jo muzika atrodo labai paprasta, bet iš tiesų – labai sudėtinga“, - taip Christophe'o Chassolio stebuklą apibūdina kritikai.

Aišku viena – per šį koncertą verta susikaupti ir įdėmiai sekti kiekvieną natą. Pirmą sykį į Vilnius Mama Jazz atvykstančio prancūzo kūryba to tikrai verta.
National Drama Theatre, Gedimino Prospektas 4 false MM/DD/YYYY

Tickets

€9,5

Musicians

About

Įsivaizduokite, kad galite apsidairyti ir sugroti viską, ką matote ir girdite aplink – turgaus prekeivių šūksnius, paukščių čiulbėjimą, vandenyno ošimą, vaikų klegėjimą ir taip toliau. Ne tik sugroti, bet ir paversti intriguojančiais kūriniais, keliančiais pagarbią nuostabą ir didžiausiems muzikos pasaulio autoritetams.

Tai (ir toli gražu ne tik tai) sugeba šių metų Vilnius Mama Jazz svečias – stulbinamų gabumų Prancūzijos pianistas, kompozitorius, aranžuotojas Christophe'as Chassolis, scenoje prisistatantis tik pavarde.

Net jei manote, kad nieko apie jį negirdėjote, gali būti, kad tai – netiesa. Ketverių metų groti pradėjęs, vėliau prestižiniame Bostono Berklio muzikos koledže studijavęs muzikantas yra sukūręs muziką daugybei filmų ir TV laidų....

read more

Maxim Micheliov uploaded this event on November 14, 2016