Jazz Near You

Vilnius Home » Calendar » Event

Phronesis at Vilnius Mama Jazz Festival at National Drama Theatre

Where

National Drama Theatre
Vilnius Mama Jazz Festival

Gedimino Prospektas 4
Vilnius
8~5 2626471

When

Sat, November 19, 2016
19:00

Add to Calendar 2016-11-19 19:00 2016-11-19 Phronesis at Vilnius Mama Jazz Festival at National Drama Theatre Šios grupės pavadinimas – dar senųjų filosofų vartotas graikiškas žodis, reiškiantis išmintį. Tačiau muzika, kuriama trijulės Phronesis, neabejotinai yra skirta XXI-ajam amžiui. Jaudinantį, energingą, polėkio ir charizmos kupiną džiazą grojantys Vilnius Mama Jazz svečiai yra viena įdomiausių šių dienų Europos džiazo grupių, kurią BBC vadina „kolektyvu, galinčiu pakeisti jūsų gyvenimą“.

Garsūs žodžiai, tačiau bent jau šių trijų muzikantų gyvenimą Phronesis tikrai pakeitė. Prieš 11 metų susibūrusi grupė du kartus buvo nominuota MOBO apdovanojimui geriausio džiazo kolektyvo kategorijoje, išleido šešis albumus, koncertavo visoje Europoje, JAV, Maroke, Brazilijoje ir Australijoje, suintrigavo garsiųjų Monrealio (Kanada) ir North Sea (Olandija) džiazo festivalių žiūrovus.

Didžiulį kalną talento, pasitikėjimo savimi ir vaizduotės turinti grupė dažnai kritikų netgi lyginama su tikrais skandinavų džiazo didmeistriais – 2008-aisiais tragiškai žuvusio pianisto Esbjörno Svenssono trio.

Žvilgsniai į Skandinavijos pusę nestebina – nors kartais Phronesis pristatoma kaip grupė iš Didžiosios Britanijos, ją 2005-aisiais subūrė danų kontrabosininkas Jasperas Høiby, kartu su britų pianistu Ivo Neame ir iš Norvegijos kilusiu būgnininku Antonu Egeriu.

Išskirtinė šios ritmu paremtos muzikos ekspresija buvo juntama jau debiutiniame albume Organic Warfare, kuris pasirodė 2007-aisiais, o dar geriau atsiskleidė antrajame diske Green Delay (2009 m.), kurį įtakingasis britų džiazo žurnalas Jazzwise išrinko į geriausių metų albumų dešimtuką.

Po metų užgriuvo dar didesnis pripažinimas – tas pats Jazzwise, o taip pat – vienas svarbiausių pasaulio muzikinių žurnalų Mojo grupės albumą Alive apskritai paskelbė geriausiu metų džiazo įrašu.

2011-aisiais Phronesis surengė pirmąsias savo gastroles JAV (su pasirodymu legendiniame Niujorko klube Jazz Standard), netrukus pelnė Londono džiazo apdovanojimą ir tapo vienu iš vos šešių kolektyvų, remiamu Tarptautinės džiazo festivalių organizacijos.

Po metų išleistą albumą Walking Dark britų visuomeninis transliuotojas BBC įvertino penkiomis žvaigždutėmis iš penkių galimų, o Kopenhagos džiazo festivalis jos lyderiui Jasperui Høiby skyrė Young Spirit apdovanojimą, teikiamą iškiliausiems jauniems džiazo muzikantams.

Šių metų pavasarį išleistas šeštasis grupės albumas Parallax, įrašytas legendinėje Abbey Road studijoje Londone, buvo pristatytas išskirtiniais koncertais Kopenhagoje ir prestižine laikomoje Didžiosios Britanijos sostinės salėje Cadogan Hall.

Negana to, daug keliaujanti grupė spėjo pasisvečiuoti ir vasaros olimpinėse žaidynėse – grojo ta proga Rio de Žaneire atidarytame Danijos olimpiniame paviljone.

Grupę liaupsinančių komplimentų kolekcija vis didėja. Tinklapis London Jazz News rašo, kad jos muzikantai juda kaip vienas – galva, širdimi ir rankomis. „Šią grupę vienija gili muzikinė empatija, išskirianti ją iš kitų fortepijono trio“, - sutinka žurnalas Jazzwise, o leidinys The Guardian rašo tiesiai šviesiai: „Grupės koncertas – pritrenkiantis“.

Nėra abejonių, kad jau kitais metais pagyrimų dar pagausės – mat Phronesis paruošė dar vieną itin ambicingą projektą. Grupės dešimtmetis buvo paminėtas Londone ir Frankfurte – specialiais koncertais, kuriuose Phronesis kūrinius, aranžuotus britų kompozitoriaus Juliano Argüelleso, muzikantai atliko kartu su Frankfurto radijo bigbendu.

Ši programa jau įrašyta, bus išleista albume ir neabejotinai taps dar vienu ryškiu Phronesis istorijos puslapiu. Bet tai įvyks 2017-aisiais, o dabar metas patraukti akis nuo šių raidžių ir pasimėgauti pirmą sykį į Lietuvą atvykusios grupės koncertu. Kiekvienas šios grupės pasirodymas – išskirtinis, o šiuo džiaugiamės ypatingai – mat šį rudenį tik keliolika koncertų suplanavę Phronesis vienam iš jų pasirinko būtent Vilniaus sceną.
National Drama Theatre, Gedimino Prospektas 4 false MM/DD/YYYY

Tickets

€9,5

Musicians

Phronesis
Phronesis
band/orchestra
Anton Eger
Ivo Neame
Jasper Hoiby
Jasper Hoiby
bass, acoustic

About

Šios grupės pavadinimas – dar senųjų filosofų vartotas graikiškas žodis, reiškiantis išmintį. Tačiau muzika, kuriama trijulės Phronesis, neabejotinai yra skirta XXI-ajam amžiui. Jaudinantį, energingą, polėkio ir charizmos kupiną džiazą grojantys Vilnius Mama Jazz svečiai yra viena įdomiausių šių dienų Europos džiazo grupių, kurią BBC vadina „kolektyvu, galinčiu pakeisti jūsų gyvenimą“.

Garsūs žodžiai, tačiau bent jau šių trijų muzikantų gyvenimą Phronesis tikrai pakeitė. Prieš 11 metų susibūrusi grupė du kartus buvo nominuota MOBO apdovanojimui geriausio džiazo kolektyvo kategorijoje, išleido šešis albumus, koncertavo visoje Europoje, JAV, Maroke, Brazilijoje ir Australijoje, suintrigavo garsiųjų Monrealio (Kanada) ir North Sea (Olandija) džiazo festivalių žiūrovus....

read more

Maxim Micheliov uploaded this event on November 14, 2016