Jazz Near You

Vilnius Home » Calendar » Event

China Moses at Vilnius Mama Jazz Festival at National Drama Theatre

Where

National Drama Theatre
Vilnius Mama Jazz Festival

Gedimino Prospektas 4
Vilnius
8~5 2626471

When

Fri, November 18, 2016
20:00

Add to Calendar 2016-11-18 20:00 2016-11-18 China Moses at Vilnius Mama Jazz Festival at National Drama Theatre Kai žiūri į šios Vilnius Mama Jazz viešnios šeimos istoriją, tampa akivaizdu, kad jai buvo lemta atsidurti scenoje. JAV gimusi, Paryžiuje gyvenanti dainininkė China Moses – garsios džiazo vokalistės Dee Dee Bridgewater ir žinomo režisieriaus Gilberto Moseso dukra.

Jei prieš kelionę norės sužinoti, ką verta pamatyti Vilniuje, China galės paskambinti mamai – Dee Dee Bridgewater dar 2005-aisiais sužavėjo mūsų festivalio žiūrovus įspūdingu, teatrališku pasirodymu. 2016-aisiais pagaliau turėsime galimybę akis į akį susipažinti su jos dukra.

„Obuolys nuo obels“? Ir taip, ir ne. Los Andžele gimusi China nuo mažens sukosi koncertų salių ir teatrų užkulisiuose. Ji ne sykį yra dainavusi kartu su savo motina.

„Mūsų balsai panašūs, žinau, kad metams bėgant ir savo išore tampu vis panašesnė į mamą. Ir tai nėra blogai, nes manau, kad mano mama išties karšta. Jei ne ji, turbūt nebūčiau pasirinkusi profesionalios muzikinės karjeros. Ji mane labai įkvėpė – net ir patarimais apie muzikos verslo subtilybes“, - neslepia China Moses.

1996-aisiais, būdama vos 18-os, ji išleido pirmąjį savo singlą Time – jo klipą režisavo garsus prancūzų mados fotografas Jeanas-Baptiste'as Mondino, tuo metu jau pagarsėjęs darbais su Bjork ir Madonna. Po metų pasirodė debiutinis atlikėjos albumas China, Prancūzijoje kone akimirksniu pavertęs šią merginą tikra žvaigžde.

Nuo pat karjeros pradžios China Moses stebino sugebėjimu nardyti po skirtingus žanrus – jos pirmuosiuose albumuose skambėjo soulo ir ritmenbliuzo kokteilis, tačiau ji dar dainavo ir su sunkiojo roko grupe Alarash, bendradarbiavo su hiphopo žvaigžde Guru ir elektroninės muzikos pažiba DJ Mehdi, nu jazz grupe Gabin ir net garsiu Prancūzijos futbolininku Djibriliu Cisse, kuris nusifilmavo viename jos vaizdo klipų.

Albumai On Tourne en Rond (2000 m.) ir Good Lovin' (2004 m.) dar labiau išgarsino talentingą dainininkę, tačiau į džiazo pasaulį ji įsiveržė praėjusio dešimtmečio pabaigoje.

Pirmiausia – albumu This One's For Dinah (2009 m.), kuriame pagerbė džiazo vokalo dievaitę Dinah Washington, o tada – disku Crazy Blues (2012 m.), kuriame įrašė Ninos Simone, Janis Joplin ir kitų garsių džiazo, bliuzo, soulo damų repertuarą.

Europoje, Šiaurės Amerikoje, Indijoje, Azijoje koncertavusios dainininkės biografijoje – daug įdomių pasiekimų. Jai yra tekę „apšildyti“ legendinių B.B.Kingo ir Dionne Warwick koncertus, vesti MTV, MCM ir Canal+ kanalų laidas, būti pagrindine filmo apie soulo muziką pasakotoja, įgarsinti Walto Disney studijos animacinio filmo Princesė ir Varlius veikėją, dainuoti su garsiais orkestrais (tarp jų – ir Vokietijos WDR bigbendu) ir dainuoti prancūziškame miuziklo Kabaretas pastatyme.

China Moses triskart dainavo UNESCO rengiamos Tarptautinės džiazo dienos koncertuose, be to, 2012-aisiais tapo ir pirmą sykį šios organizacijos biure pirmą sykį surengtos šventės vedėja.

Iki šiol radijo ir televizijos laidas vedanti moteris net yra įkūrusi prodiusavimo kampaniją, dalyvavusi Prancūzijos-Amerikos jaunųjų lyderių programoje ir tapusi vienos stambios Prancūzijos elektros kompanijos konsultante.

Kartais net sunku suvokti, kaip ji viską suspėja, tačiau nesuklyskite – svarbiausia sfera, kurioje šviečia jos talentas, išlieka scena.

„Ji užvaldo publiką nuo pirmos akimirkos, kai įžengia į sceną. Su taure raudono vyno, aukštakulniais ir Paryžiaus prabangos dvelksmu“, - taip šią dainininkę apibūdina britų leidinys The Times.

„Galingas svingavimas, ryškus balsas ir lyg elektra pritrenkianti asmenybė“, - sutinka leidinys London Evening Standard.


Dainininkės pasirodymai – kur kas daugiau nei paprasti koncertai. China Moses užburia šiluma, bendravimu ir yra taikliai vadinama „džiazo pasakotoja“.

„Mėgstu pasakoti istorijas ir pasistengti, kad tarp dainų žiūrovai šypsotųsi“, - sako pirmą sykį į Vilnius Mama Jazz atvykstanti dainininkė.

Šių metų pavasarį ji išleido minialbumą Whatever – įžangą į šeštąjį savo albumą Nightintales, kuris turėtų pasirodyti kitais metais. Koncertas Vilniuje – proga susipažinti su muzika, kuria ši jausminga atlikėja gyvena ir kvėpuoja šiuo metu.

Dar vienas ypatingai smagus akcentas – grupėje, su kuria China Moses keliauja į pasaulį, groja ir lietuvis – būgnininkas Marijus Aleksa.

Mūsų šalies džiazo gerbėjams puikiai pažįstamas muzikantas, šiuo metu gyvenantis Londone, į Vilnius Mama Jazz sceną sugrįžta su garsia dainininke iš Vakarų – suteikdamas šiam koncertui papildomą intrigos prieskonį.
National Drama Theatre, Gedimino Prospektas 4 false MM/DD/YYYY

Tickets

€9,5

Musicians

China Moses
China Moses
vocalist
Luigi Grasso
Luigi Grasso
saxophone
Mike Gorman

About

Kai žiūri į šios Vilnius Mama Jazz viešnios šeimos istoriją, tampa akivaizdu, kad jai buvo lemta atsidurti scenoje. JAV gimusi, Paryžiuje gyvenanti dainininkė China Moses – garsios džiazo vokalistės Dee Dee Bridgewater ir žinomo režisieriaus Gilberto Moseso dukra.

Jei prieš kelionę norės sužinoti, ką verta pamatyti Vilniuje, China galės paskambinti mamai – Dee Dee Bridgewater dar 2005-aisiais sužavėjo mūsų festivalio žiūrovus įspūdingu, teatrališku pasirodymu. 2016-aisiais pagaliau turėsime galimybę akis į akį susipažinti su jos dukra.

„Obuolys nuo obels“? Ir taip, ir ne. Los Andžele gimusi China nuo mažens sukosi koncertų salių ir teatrų užkulisiuose. Ji ne sykį yra dainavusi kartu su savo motina....

read more

Maxim Micheliov uploaded this event on November 14, 2016