Jazz Near You

Vilnius Home » Calendar » Event

Richardas Banys at Vilnius Mama Jazz Festival at National Drama Theatre

Where

National Drama Theatre
Vilnius Mama Jazz Festival

Gedimino Prospektas 4
Vilnius
8~5 2626471

When

Fri, November 18, 2016
19:00

Add to Calendar 2016-11-18 19:00 2016-11-18 Richardas Banys at Vilnius Mama Jazz Festival at National Drama Theatre Džiazas be siurprizų yra neįsivaizduojamas. Tai – viena priežasčių, dėl kurių vienintelis Lietuvos muzikantas, kurį pakvietėme šįmet surengti savo solinį koncertą pagrindinėje Vilnius Mama Jazz scenoje, yra ne kuri nors jau įsitvirtinusi šalies džiazo žvaigždė, o jaunas menininkas, kurio karjera dar tik įsibėgėja.

Prieš JAV dainininkės Chinos Moses koncertą (kuriame, beje, mušamaisiais gros kitas lietuvis, Londone gyvenantis Marijus Aleksa), į sceną žengs Richardas Banys – jaunas pianistas ir kompozitorius, tik šiais metais baigęs magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Tiesa, naujoku džiazo scenoje jo nepavadinsi – Richardas jau yra koncertavęs su Vladimiru Čekasinu, Neda Malūnavičiūte, Aleksandru Tenu, Gintaru Šulinsku, Linu Būda, Remigijumi Rančiu, Andriumi Kulikausku, Dariumi Rudžiu, Vyčiu Nivinsku ir kitais Lietuvos džiazo, roko, dainuojamosios poezijos atlikėjais.

Šiauliuose gimusio ir augusio muzikanto kelias primena ne vieno kito džiazo atlikėjo. Nuo vaikystės jis savarankiškai mokėsi muzikos, vėliau studijavo klasikinės muzikos fortepijoną bei kompoziciją Šiaulių konservatorijoje.

Tačiau šalia akademinės muzikos paauglystėje Richardą pradėjo vis labiau dominti džiazas – persikraustęs į sostinę, jis pasirinko džiazo fortepijono studijas Vilniaus kolegijoje, kur jo mokytojais tapo tokie žinomi pedagogai kaip Sigitas Giedraitis, Saulius Didžiulis, Romualdas Milašius.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje mokęsis iš garsaus Lietuvos džiazmeno Artūro Anusausko, pianistas jau keletą metų aktyviai skinasi kelią į šios muzikos sceną.

Dar prieš dešimtmetį jis du kartus laimėjo konkursą Jazz fontanas, tačiau daugiau džiazo gerbėjų apie Richardą išgirdo per pastaruosius porą metų – kai jis tapo kelių konkursų, tarp jų – Jazz improvizacija ir Mir džiaza (Rusijoje) prizininku.

Iš Keitho Jarretto, Michelio Petrucciani, Billo Evanso ir kitų džiazo legendų įkvėpimo besisemiantis, Lotynų Amerikos džiazu ir fusion besižavintis pianistas jau ir pats ugdo jaunus muzikantus – Vilniaus kolegijoje dėsto fortepijono specialybę.

Vilnius Mama Jazz scenoje jis priims kol kas viena didžiausių savo karjeros iššūkių – daug mačiusiai ir girdėjusiai džiazo gurmanų publikai pristatys savo kūrybos muzikos koncertą ir taps pirmuoju muzikantu, kuris šiais metais žengs į pagrindinę festivalio sceną Nacionaliniame dramos teatre.

Muzikantui – jaudulys ir proga save pristatyti platesnei auditorijai, o žiūrovams – galimybė atrasti naujos džiazo kartos talentą. Žaidimas, kuriame nebus pralaimėjusiųjų.
National Drama Theatre, Gedimino Prospektas 4 false MM/DD/YYYY

Tickets

€9.5

Musicians

About

Džiazas be siurprizų yra neįsivaizduojamas. Tai – viena priežasčių, dėl kurių vienintelis Lietuvos muzikantas, kurį pakvietėme šįmet surengti savo solinį koncertą pagrindinėje Vilnius Mama Jazz scenoje, yra ne kuri nors jau įsitvirtinusi šalies džiazo žvaigždė, o jaunas menininkas, kurio karjera dar tik įsibėgėja.

Prieš JAV dainininkės Chinos Moses koncertą (kuriame, beje, mušamaisiais gros kitas lietuvis, Londone gyvenantis Marijus Aleksa), į sceną žengs Richardas Banys – jaunas pianistas ir kompozitorius, tik šiais metais baigęs magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje....

read more

Maxim Micheliov uploaded this event on November 14, 2016