Jazz Near You

Vilnius Home » Calendar » Event

James Morrison and "Trimitas" at Lithuanian National Philharmony

Where

Lithuanian National Philharmony
Aušros Vartų Str. 5
Vilnius
(+370 5) 266 52 10

When

Thu, March 21, 2013
7:00

Add to Calendar 2013-03-21 7:00 2013-03-21 James Morrison and "Trimitas" at Lithuanian National Philharmony Džiazo virtuozas Jamesas Morrisonas ir „Trimitas“
Valstybinis pučiamųjų orkestras TRIMITAS, solistas JAMES MORRISON (trombonas, Australija)

„Per daugelį metų turėjau progų dirbti su pačiais įvairiausiais orkestrais, – prieš pasirodymą Lietuvoje prisipažino pasaulinio garso trimito virtuozas iš Australijos. – Man labai patinka pats orkestro garsas ir energija. Su didžiausiu įdomumu visada imuosi naujos partitūros. Todėl nekantriai laukiu būsimo koncerto su „Trimitu“. Tikiuosi, kad ir Lietuvos publika ne mažiau nei aš susidomėjusi, kokių įspūdžių jai suteiks mūsų pirmas bendras pasirodymas“.

49-erių metų Australijoje gimęs multiinstrumentalistas nėra tipiškas džiazo muzikantas – jo karjera kur kas platesnė ir įvairiapusiškesnė nei įprasta. Jis yra grojęs garsiausiuose pasaulio džiazo klubuose, dalyvavęs žymiausiuose džiazo festivaliuose, muzikavęs su tokiomis legendomis kaip Dizzy Gillespie, Cabas Calloway, Woody Shaw, Redas Rodney, George‘as Bensonas, Ray Charlesas, B.B.Kingas, Ray Brownas, Wyntonas Marsalis. Į Lietuvą atvyksiančio J.Morrisono atliekamos muzikos klausėsi Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II, JAV prezidentai George‘as H.W. Bushas ir Billas Clintonas. 1997-aisiais už indėlį į gimtosios šalies meną J.Morrisonas buvo apdovanotas Australijos ordinu, o 2000-aisiais savo kurtą kompoziciją atliko per Sidnėjaus Olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją.

Visame pasaulyje garsus J.Morrisonas groja ne tik trimitu, bet ir trombonu, eufonija, tūba, saksofonu, flugelhornu, kontrabosu ir fortepijonu. Septynerių metų jis gavo dovanų savo pirmąjį instrumentą, devynerių įkūrė savo pirmąją muzikos grupę, o trylikos jau koncertavo naktiniuose klubuose.

Jo tarptautinė karjera vystėsi ne mažiau sparčiai – būdamas 16-os jis debiutavo įspūdingame Monterėjaus džiazo festivalyje Amerikoje, vėliau ne kartą dalyvavo pasauliniuose muzikos turuose su garsiausiomis džiazo žvaigždėmis.

Dabar J.Morrisonas ne tik koncertuoja, bet užsiima ir edukacine veikla, daugelyje šalių veda meistriškumo pamokas bei seminarus, yra savo vardo stipendijos steigėjas, kurią jaunieji solo instrumentalistai gali laimėti kasmetiniame Australijos džiazo festivalyje „Generations in Jazz“.

Kaip didelis šiuolaikinių technologijų gerbėjas J.Morrisonas itin įsitraukė į džiazo muzikos bei edukacijos populiarinimą internete, dažnai naudoja naujausias kompiuterines technologijas kurdamas, įrašinėdamas muziką ir koncertuodamas.

Kai pavargsta rašyti partitūras filmų garso takeliams, muzikuoti ar vadovauti bent keliems jaunimo orkestrams, džiazo žvaigždė pailsi muzikantams neįprastais būdais – skraidydamas privačiu lėktuvu ar dalyvaudamas ralio varžybose. Jo aistra automobiliams gerai žinoma, nes J. Morrisonas kurį laiką vedė Australijai skirtą televizijos laidą „Aukščiausia pavara“.

Ne taip seniai džiazo virtuozas tapo Kvinslendo muzikos festivalio meno vadovu – renginio, kurio vizija „per nepamirštamą muzikinę patirtį keisti žmonių gyvenimus“. Regis, ir paties J.Morrisono gyvenimas nuolat kinta dėka jo nuolatinio kūrybiškumo, įvairiapusės muzikinės karjeros posūkių ir ekstremalių laisvalaikio pomėgių. Tačiau jis pats tikrai nemano, kad savo srityje yra jau viską išbandęs. Kai jo klausia „ką dar šiame gyvenime liko nuveikti?“, tipinis Jameso atsakymas paprastai būna toks: „Kad aš dar tik pradėjau daryti apšilimą!”

Organizatorius
Valstybinis pučiamųjų orkestras TRIMITAS Kį.
Lithuanian National Philharmony, Aušros Vartų Str. 5 false MM/DD/YYYY

Tickets

$53-153 LT
2

Musicians

James Morrison

About

Džiazo virtuozas Jamesas Morrisonas ir „Trimitas“
Valstybinis pučiamųjų orkestras TRIMITAS, solistas JAMES MORRISON (trombonas, Australija)

„Per daugelį metų turėjau progų dirbti su pačiais įvairiausiais orkestrais, – prieš pasirodymą Lietuvoje prisipažino pasaulinio garso trimito virtuozas iš Australijos. – Man labai patinka pats orkestro garsas ir energija. Su didžiausiu įdomumu visada imuosi naujos partitūros. Todėl nekantriai laukiu būsimo koncerto su „Trimitu“. Tikiuosi, kad ir Lietuvos publika ne mažiau nei aš susidomėjusi, kokių įspūdžių jai suteiks mūsų pirmas bendras pasirodymas“....

read more

Maxim Micheliov uploaded this event on February 27, 2013

Snappy Too
Warner Bros. Records
2012
buy
The Gospel According...
Warner Bros. Records
2001
buy
A Night In Tunisia
Warner Bros. Records
1992
buy
Swiss Encounter - At...
Warner Bros. Records
1989
buy
At The Montreux Jazz...
Warner Bros. Records
1989
buy
Postcards From Down...
Warner Bros. Records
1988
buy